Přeskočit na hlavní obsah

O mně

Co ty jsi to za tejpka?
No... jak už asi většina pochopila, jmenuju se David Spáčil, jsem z Olomouce a je mi 20 let. 
A co to máš prosimtě furt s těma čajema?
Čajování je jeden z mých koníčků... asi jeden z nejoblíbenějších. Ne že bych se čajem zabýval nějak dlouho, přibližně od září 2017 (tedy v době psaní ~3/4 roku), ale nějak mě to chytlo ☺️.
A baví tě i něco normálního?
Nevím, jestli normálního, ale baví mě celkem dost věcí. Kromě čajů ještě třeba focení, psaní webstránek, hra na kytaru, hraní her, turistika...
OK... a děláš i něco pořádnýho?
Teď jsem čerstvě odmaturoval na gymnáziu a chystám se jít na UPčko, biologie a informatika v učitelství.

Jop... a to by asi mohlo z téhle samomluvy stačit 😉.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Něco "málo" o typech čaje

Na začátek je důležité si uvědomit, že ať už se bavíme o čaji černém, bílém nebo fialovém, vždy jde o keř čajovník čínský  ( Camellia sinensis ), resp. jeho 2 varianty: var. sinensis (tj. většina čínských čajů) a var. assamica (v naprosté většině čaje indické). Jakékoli další rozdíly jsou už pak vytvořeny různým zpracováním čajových lístků.  Jednotlivé čaje dělíme do těchto kategorií podle způsobu zpracování: bílé, zelené, černé/červené, tmavé, žluté (tady je definice dost nejasná a sám jsem ještě ani žádný neochutnal 😶, takže se o nich dál zmiňovat nebudu), oolongy a fialové (ale to je celkem sporné, bo těch moc není 😁). Zdroj:  https://www.wallpaperup.com/1791/Tea_spectrum.html Počkat ještě... ... než začnu dělit čaje do jednotlivých kategorií, měl bych se alespoň nepatrně (a naprosto neodborně - chemie není moje silná stránka) zmínit o oxidaci čaje. Oxidace (často nesprávně označovaná jako fermentace) je důvodem, proč jsou některé čaje černé a některé jenom... trochu

Příprava gong fu

Gong fu cha znamená v čínštině něco jako čaj, který byl zkušeně připraven . Zní to dost vznešeně, co? 😁 Nicméně gong fu metoda je tradiční čínská metoda přípravy čaje a je obvykle spojená s menším čajovým obřadem. Říkám "menším", protože ani zdaleka nedosahuje složitosti a délky třeba takového japonského čajového obřadu. Pokud vás úvod navnadil, pojďme se spolu vrhnout na tenhle příšerně dlouhý příspěvek 😉.

20 shades of solitude

Dneska jenom krátký příspěvek. Nedávno jsem dělal "projekt" do výtvarky s názvem 20 shades of solitude , jak asi vidíte v názvu příspěvku. Je to ve stylu prezentace jedné mé fotky, kterou jsem vyfotil v amfiteátru v Hranicích , upravené do dvaceti různých stylů, kódování provedeno v HTML + PHP + jQuery. A proč je to jako neinteraktivní automatická prezentace, když je to internetová stránka, ptáte se? Protože jde o součást projektu screen saver gallery s letošním tématem Unleashing Screensaver. No... názor na to, jak mi to do tématu zapadá si udělejte sami 😏. A moji práci samotnou můžete zkouknout tady  (pokud na to koukáte z mobilu, otočte si ho na šířku).